Galaxie SecAlo

Malá planetka Křupiter ve tvaru křupky je první planetkou, která leží v galaxii SECALO. Žije na ní rodinka Křupkových, bydlící v malém městečku Křupkovice. Skládá se z prarodičů (rodiče maminky), maminky, tatínka, staršího a mladšího syna, dcery a psa. Zvláštní postavou je hrdina Superkřupák a ten se stále na planetce bez zločinu snaží rodinku zachraňovat. Nikdo netuší, kde se vzal. Postavičky již dále nestárnou. Křupkovi jezdí křupkobusem, který jezdí na kukuřici.

pan Oto Křupka aka taťka křupka

oficiální jméno: Oto Křupka

přezdívka: taťka

věk:56 dnů

charakter: taťka bručoun, který má celou rodinu rád, pracuje v továrně na zpracování arašídů a po práci se nejraději dívá na sport spolu s Křupsíkem, kterého u toho musí drbat, jinak na něj pořád vrčí.

vzhled: knírek, hrubé obočí, kraťasy

paní Evelína Křupková aka mamča křupka

oficiální jméno: Evelína Křupková

přezdívka: mamča

věk:48 dnů

charakter: starostlivá maminka od rodiny, která rozmazluje všechny své děti, je ženou v domácnosti a baví ji domácí práce

vzhled: tmavé vlasy, zelené oči, zástěra

Viola Křupková aka Křupinka

oficiální jméno: Viola Křupková

přezdívka: Křupinka

věk:20 dnů

charakter: fintivá dcera, zamilovaná do SuperKřupáka, takže se vždy nafintěná snaží dostat do nějakých nesnází, ale nedaří se jí to, studuje 1. ročník oděvní školy a stále vymýšlí nové modely, aby SuperKřupáka zaujala

vzhled: sukýnka, podkolenky

Bedřich Křupka aka Beďánek

oficiální jméno: Bedřich Křupka

přezdívka: Beďánek

věk:17 dnů

charakter: rozmazlený puberťák, který nechce s ničím pomáhat, stále si hraje na počítači hru Křupkoland (variace na Sims) a směje se sestře, že se pořád fintí, chodí na základní školu a neví, co jít studovat

vzhled: kšiltovka, pihy

Hugo Křupka aka drobek

oficiální jméno: Hugo Křupka

přezdívka: drobek

věk:2 dnů

charakter: příliš se neprojevující miminko

vzhled: peřinka, dudlík, čupřinka

Křupsík von Křupka, rasa Křupteriér

oficiální jméno: pes Křupsík

přezdívka: Křup

věk:4 dnů

charakter: pes s rodokmenem, který neplní žádné povely, je líný a nejradši se nechává drbat

vzhled: mírně obézní pejsek

Superkřupák

oficiální jméno: ?

přezdívka: Superkřupák

věk:? dnů

charakter: hrdina, který chce v Křupkovicích zabránit zločinu

vzhled: maska a pláštěnka,znak kukuřice

Na zvláštní planetce ve tvaru papriky a vzhledu sýra žije jedna malá mlsná rodinka. Myšičkovi jsou velcí milovníci sýra a mají jeden zásadní problém. Vždy si totiž sní svůj vlastní dům ze sýra a musí se stěhovat po celé planetce, kde dozrávají stále nové sýrové trojúhelníčky. Po celé planetce jsou paprikové doly a vzácnější chilli doly. Myšičkovi se také stále stěhují proto, aby našli nový chilli důl, který by si zabrali a nemuseli už pracovat.

pan Simon Myšička aka Myšák

oficiální jméno: Simon Myšička

přezdívka: Myšák

věk:53 dnů

charakter: mlsný starý křupkomyšák, který je sobecký a panovačný, pracuje v paprikovém dole

vzhled: myší ouška, zelená „stopka“ papriky, myší zuby, knír

paní Jarmila Myšičková aka Jaruš

oficiální jméno: Jarmila Myšičková

přezdívka: Jaruš

věk:49 dnů

charakter: líná křupkomyší maminka, celý den vysedává doma a pojídá domek

vzhled: myší ouška, zelená „stopka“ papriky, myší zuby

Robert Myšička aka Bobík

oficiální jméno: Robert Myšička

přezdívka: Bobík

věk:8 dnů

charakter: líný a mlsný synáček, maminčin mazánek

vzhled: myší ouška, zelená „stopka“ papriky, myší zuby

Smradlavou česnekovou planetu obývají jen tři obyvatelé. Dva staří důchodci a jejich malý kocourek pan Kočka. Dryákovi žili na česnekové planetce ještě předtím, než začala smrdět, za což může česnekový vulkán. Všichni ostatní obyvatelé se odstěhovali, ale Dryákovi se už na stěhování necítili a tak na smradlavé planetce zůstali. Když vulkán poprvé vybuchnul, zničil Dryákovým domek, takže se nastěhovali do česnekové paličky, která vyletěla z vulkánu.

pan Roland Dryák aka Roli

oficiální jméno: Roland Dryák

přezdívka: Roli

věk:117 dnů

charakter: důchodce, který pořád zapomíná, že planetka smrdí a ptá se na to své ženy

vzhled: bez vlasů, kulaté brýle, modré oči

paní Vilemína Dryáková aka Vili

oficiální jméno: Vilemína Dryáková

přezdívka: Vili

věk:110 dnů

charakter: trpělivá důchodkyně, která sedí celý den s manželem v křesle a každý den mu vypráví, jaké to bylo, když planetka ještě nesmrděla

vzhled: šedé vlasy – vysoký drdol, oválné brýle, zelené oči

pan Jurij Křupkarin

oficiální jméno: Jurij Křupkarin

charakter: Ruský astrokřupkonaut vizionář letectví a mezigalaktického cestování, který navzdory osudu svůj sen naplnil. Jednou.

Aram a Křeva

oficiální jméno: Aram a Křeva

charakter: Aram a Křeva byli prvními obyvateli Galaxie SECALO. Vznikli při velké bouři křupbuněk po Velkém křupu a započali život na planetě Křupiter.

Křupžíš

oficiální jméno: Křupžíš

charakter: Hrdinný vúdce Křupitů, který je vyvedl z otroctví faraona Křupzese - hrdina snu pana Oty Křupky. Použil křupky jako plavidlo přes vodu.

Jan Křupka z Křupkova

oficiální jméno: Jan Křupka z Křupkova

charakter: Nebojácný bojovník, vstupující do snů obyvatel galaxie, který je velmi přísný a krutý, ale spravedlivý, protože je ze starých dob, kdy muži byly udatní a ženy křehké.

Elvis

oficiální jméno: Elvis Křupsley

charakter: Jeden z nejslavnějších zpěváků všech křupských dob, který vytvořili spoustu křupsniček, které jsou známé po celé galaxii SECALO. Je známý svými pejzami a krásným hlasem.

Křupíkovci

oficiální jméno: Křupíkovci

charakter: Slavný teatrální soubor, který má kořeny v době působení V.I. Křupkina, který si první soubor vychoval pro potěšení a zábavu. Pružní, mrštní a výborní herci i zpěváci

Sherlock

oficiální jméno: Sherlock

charakter: Detektiv, jehož úkolem je potírat v galaxii SECALO zločin a korupci, aby nedošlo k narušení kvality kukuřičných křupek přidáním pšenice. Vyšetřuje případná podezření ze spolupráce s Pšeničany. Všechny případy, do kterých byl zapojen Sherlock Křupkelmes byly vyřešeny a nikdo jej neošálil.

Albert Křupstein

oficiální jméno: Albert Křupstein

charakter: Vědec, zkoumá chování křupek při jejich vystavení různým fyzikálním situacím. Provádí pokusy. Přestože vypadá jako by byl blázen, má geniální mozek, který spočítá i ty nejsložitější úlohy.

Křupcky

oficiální jméno: Křupcky

charakter: Podobně jako Jarda i on byl mistr ve sportu, ale ve křupoxu, ale dnes je již děd pamětník. Občas působil trochu nemotorně a natvrdle, ale všichni ho měli rádi. Jeho největším životním přáním bylo mít rodinu, která ho bude mít ráda.

Paprilyn Monroe

oficiální jméno: Paprilyn Monroe

charakter: Bydlí s Křup Kongem, kterého díky své lásce rozněžňuje a pomáhá mu tedy být dobrým. Kromě toho je významnou hollykřupskou zpěvačkou, herečkou a producentkou. Hrála ve filmech „Někdo to rád křupavé“ nebo „Jak si vzít křupkionáře“, které jsou filmovou klasikou galaxie SECALO.

Křítý

oficiální jméno: Křítý

charakter: Hodný mimokřupiteran, kterého zapoměli na Křupiteru. V lese staví vysílač, aby si mohl zavolat loď. Strašně miluje kukuřičné křupky, nejvíc ty arašídové.

Miloš Sýrman

oficiální jméno: Miloš Sýrman

charakter: Významný politik galaxie SECALO. Má velmi rád křupkový mok. Na planetkách má jak své příznivce, tak odpůrce. Je snadno rozpoznatelný svým hlasem a projevem.

Karel Sýrenberg

oficiální jméno: Karel Sýrenberg

charakter: Další významný politik galaxie SECALO. Velmi rád spí a někdy je mu špatně rozumět. Je však velmi dobrosrdečný, a proto velmi oblíbený.

Křupštein

oficiální jméno: Křupštein

charakter: Nestvůra s nadkřupskou silou, která svým vzhledem děsí všechny kolem. Každému, kdo se k němu přiblíží, hrozí, že mu ublíží. Ve skutečnosti však není tak špatný, neboť už měl několikrát možnost někomu ublížit, ale neudělal to.

David Křupham

oficiální jméno: David Křupham

charakter: Vyhlášený parádník, model se sklony k exhibicionismu, který má tendence se neustále kdekoliv předvádět. Bývalá fotbalová hvězda, kterou taťka křupka jako kluk zbožňoval, teď mu nemůže přijít na jméno. Miluje módní přehlídky.

Santa Křupkaus

oficiální jméno: Santa Křupkaus

charakter: Vánoční postavička, nosí malým křupkám dárky. Je srdečný a milý a má své vlastní křupkospřežení křobů, zajímavých létajících zvířatek, které mají parohy.

Křupelína Jolie

oficiální jméno: Křupelína Jolie

charakter: Křupelína Jolie charakter: Slavná hollykřupská herečka a aktivista hrečka, která je známá z mnoha mezigalaktických filmů. Trochu rozmazlená, ale v srdci dobrá žena.

Křupina Růžičková

oficiální jméno: Křupina Růžičková

charakter: Velká Křupiterová baletka, které nevyšla kariéra tanečnice, a proto se dala na životní dráhu herečky. Však znáte její nejslavnější roli ve filmu „Slunce, seno a pár křupek“.

Křup Norris

oficiální jméno: Křup Norris

charakter: Nejostřejší chlapík na planetce Křupiter, který je známý tím, že necítí bolest, protože bolest cítí Křupa Norrise.

Fifty sýrant

oficiální jméno: Fifty sýrant

charakter: Fifty sýrant je první raper na planetce Křupiter, který neuměl zpívat, a proto se vydal na dráhu odříkání slov v určitém rytmu. Nečekaně to mělo velký úspěch, a proto je Fifty sýrant známý po celé Galaxii SECALO.

Křupiel Jackson

oficiální jméno: Křupiel Jackson

charakter: Velmi oblíbený křupiterský zpěvák, skladatel a tanečník. Je považován za Krále popu a za nejslavnější hudební hvězdu Galaxie SECALO.

Harry Křupr

oficiální jméno: Harry Křupr

charakter: Nebojácný kouzelník ze školy čar a kouzel v Sýrovicích, který jako malá křupka odolal té nejčernější magii. Od té doby mu na čele zůstala vypálená jizva v podobě blesku.

Křupiterský mnich

oficiální jméno: Křupiterský mnich

charakter: Osvícený muž, který se dal na životní cestu osvícení, rozjímání a míru. Jeho každodenní činností je meditace.

Matka Křereza

oficiální jméno: Matka Křereza

charakter: Matka Křereza je světice, která pomáhá všem křupkám v Galaxii SECALO. Díky své dobrosrdečnosti byla dokonce prohlášena za svatou.

Neo z Paprixu

oficiální jméno: Neo z Paprixu

charakter: Neo je vyvolený, jehož životním posláním je přinést světlo z Paprixu do Galaxie SECALO.

Křitler

oficiální jméno: Křitler

charakter: Bezpáteřní křupka, která vyvolala obrovskou mezigalaktickou válku. Naštěstí byl ale Křitler poražen.

Buddha Křupek

oficiální jméno: Buddha Křupek

charakter: Duchovní vůdce křupiterského mnicha, který ho vede správným směrem pro spokojený a klidný život.

Křupkonoš

oficiální jméno: Křupkonoš

charakter: Křupkonoš je pánem brambor, který dohlíží na papriky, česneky a kukuřice, aby správně rostli a nikdo jim neškodil.

Přečíst

Beďánek a jeho pokusy

O Křupkových už jste slyšeli, ale možná jste nevěděli, že jejich syn Beďánek není ve škole zrovna ukázkový…

Přečíst

Málem zapomenuté Vánoce

Křupkie a Křupken se rozhodli trávit Vánoce na planetce Česnekán. Jenže to ještě nevěděli, že všude okolo je taková…

Přečíst

Aram a Křeva začali podnikat - část 2.

Založíme si továrnu na výrobu křupek! – „Cože, jaké křupky?“ nechápal Aram. Křeva mu popsala celý plán…

Přečíst

Aram a Křeva začali podnikat - část 1.

Bylo, nebylo. Za hory, za doly a třemi brambory žili ti dva! Kdo? No přece Aram a Křeva! O tom jak se z nich stali první obyvatelé Křupiteru už jsme…

Přečíst

Namydlenej šnek

Přečíst

Máj česneku čas

I Česnekán jednou za čas obroste novými česnekovými výrůstky. A paní Vilemína na to období, kdy „ke…

Přečíst

Vilemína Dryáková si neví rady

Jednoho dne šla Vili za reverendem do jejich místního kostela na planetce Česnekán. „Ctihodný, mám takový…

Přečíst

Bobíkova křupská loď

Poklidné odpoledne, linoucí se na planetce ze sýru, rozrazilo hlášení. „Křupity, křup, všichni obyvatelé…

Přečíst

Křupavé Velikonoce

V Galaxii Secalo je občas pěkně veselo. Třeba o Velikonocích, které se slaví trochu dřív než na jiných planetách. Rodina…

Přečíst

Milé překvapení

Na Česnekánu byl den jako každý jiný. I když něco zde bylo odlišné než doposud. Uhádnete co? V okolí Česnekánu to…

Přečíst

Česnekové MDŽ

Dny na Česnekánu u Rolanda Dryáka a Vilemíny Dryákové bývají obvykle totožné. Ranní tradicí se…

Přečíst

Jak (ne)byl filmový festival

Jedna mlsná rodinka si již několik dní na své planetce ve tvaru papriky nedočkavě mne ruce. Tihle milovníci sýra si nikdy…

Zobrazit starší